Ed Sheeran dla Ukrainy – zebrano miliony

Lubię takie piękne historie, dlatego się z Wami dzielę również tą historią. Wszystko zaczęło się kilkanaście dni temu, kiedy członkowie ukraińskiego zespołu Antytila zwrócili się na Instagramie do brytyjskiego artysty. Członkowie zespołu Antytila, warto tutaj dodać, założyli mundury i bronią Kijowa. To niesamowite, że artyści, którzy w ojczyźnie wyprzedawali stadiony, bronią swojej ojczyzny z karabinami w ręku i wspierają swoich braci. Na odpowiedź muzycy nie musieli długo czekać. Jeszcze tego samego dnia Ed Sheeran odpowiedział. Skutek? Koncert charytatywny dla Ukrainy.

Wyjątkowy koncert

Tym z Was, którzy nie kojarzą Eda Sheerana, należy przedstawić krótko tę postać. To po prostu jeden z najpopularniejszych artystów popowych ostatnich lat. Jego koncert w Warszawie zgromadził około 100 000 fanów – większą publikę miał chyba tylko Michael Jackson, którego show przyciągnęło w latach 90. około 150 000 osób.

To właśnie dlatego szybka i zdecydowana odpowiedź artysty jest tak wyjątkowa. Podczas koncertu charytatywnego, który miał miejsce pod koniec marca, zebrano 15 milionów funtów na cele charytatywne. Na scenie wystąpił wspomniany Ed Sheeran, ale również inne gwiazdy – Tom Odell czy Camila Cabello. Niestety, organizatorzy uniemożliwili ukraińskim artystom wystąpienia za pomocą telekonferencji. Argumentowali to właśnie… zaangażowaniem artystów w działania militarne. Jak stwierdzili – chcą skupić się na pomocy humanitarnej, nie na polityce czy konflikcie zbrojnym.

You might also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.