Ukradli jej skrzypce, więc sklep muzyczny zafundował nowe

Dziś wzruszająca historia. Pani Tatiana to skrzypaczka, która uciekała z Ukrainy przed wojną. Jak sama mówi – chwyciła tylko to, co najpotrzebniejsze, w tym skrzypce na których zamierzała grać, żeby zarobić na życie. Niestety, po dotarciu do Warszawy, ktoś postanowił skorzystać z okazji i ukradł pani Tatianie jej najcenniejszą własność. Portal satyryczny Aszdziennik zorganizował więc zbiórkę na nowy instrument dla skrzypaczki, jednak nikt nie spodziewał się takiego finału.

Salony Muzyczne Riff zafundowały skrzypce pani Tatianie

W artykule opublikowanym na stronie Aszdziennik, podano dokładny model skrzypiec który posiadała pani Tatiana. Były to skrzypce marki Yamaha. Internauci najpierw próbowali znaleźć instrument, publikując ogłoszenia na różnych grupach. Niestety, nieskutecznie. Wtedy redaktorzy portalu satyrycznego postanowili uruchomić zbiórkę na kwotę 5000 zł, tak żeby kupić pani Tatianie wyższy model skrzypiec Yamaha. I wtedy do akcji wkroczyły Salony Muzyczne Riff, które zadeklarowały, że… kupią ten model skrzypiec od konkurencji.

Internauci również nie byli obojętni na los pani Tatiany, w mniej niż dobę uzbierali całą potrzebną kwotę, a najbardziej hojny darczyńca wpłacił aż 1000 zł. To wspaniałe, że ludzie nadal potrafią wykrzesać w sobie dobro, żeby pomóc potrzebującym, uciekającym z ogarniętej wojną Ukrainy.

Finał jest taki, że pani Tatiana już niedługo otrzyma nowy instrument, a darczyńcy którzy wpłacali pieniądze na zbiórkę najprawdopodobniej dostaną zwrot pieniędzy, które będą mogli wykorzystać na inne akcje charytatywne. Przypominam, że jeśli chcecie się dowiedzieć, jak pomóc Ukrainie, to na moim blogu znajduje się spis niektórych akcji charytatywnych. Sklep muzyczny Riff prowadzi również własną akcję charytatywną, w której prowadzi sprzedaż specjalnych cegiełek w cenie 10 zł, gdzie cały dochód ze sprzedaży trafia na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

You might also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.