Kulturalny WOŚP – co warto licytować?

Zbliża się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oczywiście zachęcam do wspierania nie tylko tej organizacji charytatywnej, jednak z okazji finału tejże akcji, można wylicytować wspaniałe dobra kulturalne, przyczyniając się w dobrej sprawie. Tym razem, fundacja WOŚP zbiera pieniądze między innymi na przesiewowe badania okulistyczne dla dzieci. Więcej o samej akcji można przeczytać na stronie fundacji. W tym wpisie chciałam się skupić jednak na ciekawych aukcjach charytatywnych na portalu Allegro, które wspierają akcję charytatywną. Akcje będą trwały jeszcze po zakończeniu finału, dlatego warto wziąć udział w licytacjach!

Ciekawe aukcje WOŚP – aktorzy

Na aukcjach WOŚP zawsze można było znaleźć ciekawe kąski – można tam kupić własny tramwaj, kanapę na której przez lata Kuba Wojewódzki sadzał gości swojego show, czy wreszcie spędzić chwilę ze znanymi osobistościami. Wśród nich znajdują się biznesmeni, sportowcy (Marcin Gortat licytuje na przykład tygodniowe wakacje w swojej letniej rezydencji na Florydzie). Ja skupię się jednak na aukcjach kulturalnych, dotyczących filmu, aktorów czy muzyki. Zacznijmy więc od filmowych aukcji. Od razu od tych najbardziej pożądanych. Ogromną popularnością cieszy się licytacja, na której można wygrać partię szachów z Marcinem Dorocińskim, który grał jedną z ról w serialu „Queen’s Gambit”. Dorociński przekaże zwycięzcy podpisany egzemplarz oryginalnego scenariusza serialu. W chwili, kiedy piszę te słowa, koszt takiej przyjemności wynosi 18 100 zł, jednak licytacja trwa do 9 lutego, więc cena może pójść jeszcze sporo do góry.

Partia szachów z Marcinem Dorocińskim

Na zlicytowanie wizyty na planie zdecydował się również Robert Więckiewicz, który zwycięzcę licytacji zaprosi na plan serialu „Minuta Ciszy”). Dużo popularniejsze jest licytowanie kolacji. Na kolację można zabrać między innymi Katarzynę Figurę, młodego aktora Macieja Musiałowskiego czy Filipa Bobka znanego z serialu „BrzydUla”. Kilku aktorów zdecydowało się na bardziej kreatywne licytacje, Michał Żebrowski oferuje na przykład nagranie dźwięków powiadomień na telefon zwycięzcy aukcji. Do swojego głosu, aktor dołącza jeszcze podwójne zaproszenie do teatru. Kreatywnie do tematu podszedł jeszcze Daniel Olbrychski, który oferuje wspólną jazdę konno, z kolei Janusz Gajos licytuje audiobook Kubusia Puchatka ze swoim autografem. Wszystkie wspomniane aukcje można znaleźć na specjalnej stronie serwisu Allegro.

Muzyczne licytacje Wielkiej Orkiestry

Muzycy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy nie tylko grając charytatywnie na lokalnych finałach, ale również udzielając się na charytatywnych aukcjach. Najbardziej pożądaną aukcją z udziałem muzyka jest wspólny występ na scenie z Dawidem Kwiatkowskim. Obecnie, cena takiej atrakcji przekroczyła 40 000 zł, nie jest to więc tania rzecz. Muzycy są jednak odrobinę bardziej kreatywni w wymyślaniu tematów aukcji od aktorów, dlatego na tegorocznych aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wylicytujemy między innymi udział w teledysku zespołu Enej, czy rzeźbę znaną z teledysku, którą oferuje zespół Łydka Grubasa. Chociaż i tutaj możliwe jest wylicytowanie kolacji, na taki ruch zdecydował się między innymi świetny gitarzysta i wokalista – Grzegorz Skawiński czy równie ceniona wokalistka – Anna Wyszkoni. Niektóre zespoły zapraszają na wspólną próbę i koncert, taką atrakcję można kupić od Raz, Dwa, Trzy. Na aukcjach WOŚP można wylicytować również ciekawe pamiątki muzyczne – na przykład podpisany maszynopis utworu „Miasto Kraków” z pierwszej płyty Macieja Maleńczuka czy złotą płytę od Stanisława Soyki.

Wszystkie wymienione aukcje oscylują w granicach przynajmniej kilku tysięcy złotych, jednak pamiętajmy – wszystko idzie na bardzo szczytny cel! Jeszcze raz zachęcam do wzięcia udziału w 30. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wasza Beata Matecka 🙂

You might also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.