Jaka książka pod choinkę – co kupić na święta?

Jeśli Twoi bliscy interesują się kulturą – literaturą, muzyką rób innymi formami sztuki, przygotowałam kilka propozycji na świąteczne prezenty „na ostatnią chwilę”. Do świąt jeszcze chwila, więc rzućcie okiem na moje propozycje prezentów kulturalnych. Jeśli macie swoje propozycje, piszcie proszę w komentarzach.

Jaka książka na prezent?

Każdy czytelnik ma inne upodobania, dlatego żeby dobrać książkę na prezent, trzeba dobrze znać obdarowywaną osobę. A przynajmniej to, jaką literaturę robi. Dlatego w tym rozdziale skupię się na bardzo ogólnych propozycjach książkowych, które powinny ucieszyć wiele osób pod choinką.

Książki na prezent dla młodych rodziców – wydawnictwo Natuli

Jeśli obdarowywana osoba spodziewa się dziecka lub jest młodym rodzicem, myślę że nie ma lepszej propozycji na książkowy prezent, niż propozycje wydawnictwa Natuli. Ich książki dla rodziców to przede wszystkim mądre propozycje odpowiadające na wiele trudnych pytań dotyczących rodzicielstwa. Między innymi o karmieniu piersią, porodzie naturalnym czy o wychowaniu dziecka i komunikacji w rodzinie. Szczególnie podobała mi się książka „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko”, która to jest świetnym poradnikiem pozwalającym na opanowanie swoich emocji. Książki tego wydawnictwa można też kupić w pakietach tematycznych, co myślę że jest bardzo interesującą propozycją dla młodego małżeństwa.

Książki na prezent dla kobiety

W ostatnich latach wśród kobiet popularna stała się literatura erotyczna, jednak nie będę proponowała Wam kolejnej wariacji na temat Pięćdziesięciu Twarzy Graya. W tym roku co prawda tuż przed świętami ukazał się pierwszy tom nowego cyklu „Piękni Gangsterzy”, który jest przychylnie przez krytyków przyjętym romansem obyczajowym, ale mam takie przeczucie, że nie jest to dobra propozycja na prezent.

Moja propozycja, mimo że wydaje się bardziej obrazoburcza, jest niezwykle ciekawą książką historyczno-psychologiczną: „Święta prostytutka. Odwieczny aspekt kobiecości” autorstwa Nancy Qualls-Corbett. Książka jest przede wszystkim pięknie napisana, narratorką książki jest świątynna prostytutka, która wtajemnicza czytelnika w realia starożytnych religii i ich spojrzenia na seksualność. Myślę, że dla kobiet zainteresowanych seksualnością i cielesnością, jest to dużo bardziej poruszająca propozycja na prezent niż kolejny romans obyczajowy opisujący szarmanckiego bad-boya uwodzącego znudzoną codziennością kobietę.

Jeśli obdarowywana kobieta lubi spędzać czas w kuchni, i nie mówię tego wcale z przekąsem, to moim zdaniem idealnym prezentem będzie książka Robina Donovana „Ramen krok po kroku. Przepisy tradycyjne i współczesne”. Osobiście uwielbiam kuchnię azjatycką i uważam, że ramen jest jedną z najtrudniejszych zup. A ilość spojrzeń na ramen jest tak mnoga, jak mnoga jest ilość kucharzy. Można bowiem zrobić tę zupę w godzinę, jednak prawdziwi mistrzowie ramenu spędzają nawet kilkanaście godzin do przyrządzenia perfekcyjnej zupy.

Książka na prezent dla mężczyzny

Faceci są ponoć prości w obsłudze, ale nic tak nie irytuje mężczyzny, jak nietrafiony prezent pod choinką. Dlatego pamiętajmy – żaden mężczyzna nie jest taki sam. Każdy jest jednak sentymentalny, dlatego myślę że propozycja która przypomni mężczyźnie czasy młodości, będzie prezentem trafionym. I takim prezentem dla mężczyzny myślę że będzie jubileuszowe wydanie 20 tomów komiksów o Kapitanie Klossie. Nie mieliśmy tutaj superbohaterów czy he-mana, dlatego faceci w latach 70 mieli do dyspozycji raczej niewiele komiksów. Takie naprawdę pięknie wydane komiksy przywrócą wspomnienia i na pewno spowodują uśmiech na twarzy niejednego mężczyzny. To wydawnictwo przygotowała Muza i wyżej znajduje się link, gdzie można je kupić.

You might also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.